پیام نفتون > گاز
قدیمی‌ترین پالایشگاه گاز غرب آسیا دوباره در اوج/ ظرفیت بیدبلند 22 درصد رشد می کند
پالایشگاه گاز بیدبلند به‌عنوان قدیمی‌ترین پالایشگاه گاز در غرب آسیا مأموریت تولید گاز برای مصرف داخل کشور را به‌عهده دارد.
دوشنبه، 23 آبان 1401 - 12:30
آغاز حفاری‌ یک چاه جدید در میدان گازی پارس جنوبی / استراتژی شناسایی ذخایر جدید کلید خورد
مدیر مهندسی نفت و گاز شرکت نفت و گاز پارس ضمن تشریح اقدام‌های انجام‌شده برای حفظ و نگهداشت تولید از میدان گازی پارس جنوبی، از برنامه‌ریزی برای آغاز عملیات حفاری یک حلقه چاه جدید در بخش شمالی این میدان مشترک خبر داد.
ﺳﻪشنبه، 09 شهریور 1400 - 16:58
رایزنی های ایران و عراق برای  مطالبات گازی به کجا رسید
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران می‌گوید: رایزنی‌ها درباره پرداخت مطالبات گازی عراق به ایران به‌زودی به نتیجه می‌رسد.
یکشنبه، 09 خرداد 1400 - 17:54
واگذاری طرح بهره برداری از  میدان آزادگان شمالی به نفت و گاز اروندان
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: در ادامه تحویل و واگذاری بهره‌برداری بعضی از طرح‌های غرب کارون به این شرکت، بهره‌برداری میدان آزادگان شمالی نیز به‌زودی به نفت و گاز اروندان واگذار می‌شود.
شنبه، 04 بهمن 1399 - 15:51
توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر راهکاری برای صرفه جویی در گاز طبیعی
مدیرکل دفتر برنامه راهبردی و تنظیم مقررات سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ایران گفت: توسعه ۸۴۷ مگاوات انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور تاکنون منجر به صرفه‌جویی بیش از یک هزار و ۶۰۰ میلیون‌ متر مکعب گازطبیعی در کشور شده است.
یکشنبه، 21 دی 1399 - 11:56
اقتصاد صنعت نیروگاهی در بن بست مدیریت
در حالی کمبود گاز در کشور و جایگزینی آن با سوخت مایع در نیروگاه‌ها باعث آلودگی هوا در تهران و کلانشهرها شده که بر اساس آمار، روزانه ۶۴ میلیون متر مکعب گاز معادل تولید ۲.۳ فاز پارس جنوبی در بخش‌های مختلف هدر می‌رود.
ﺳﻪشنبه، 16 دی 1399 - 13:51
گوگردهای مرگ آفرین در عسلویه/ متهم اصلی پالایشگاه های گازی هستند نه پتروشیمی ها
اینجا عسلویه است، ثروتمند و محروم، خسته از بی‌مهری‌ها و نادیده گرفته شدن در عین زیبایی و عظمت و ثروت! محیط زیست عسلویه سال‌هاست که رنج می‌کشد، از فلر و مشعل، از گوگرد و گاز و نفت و بوی بد و از هر آنچه تولید را رونق می‌دهد امّا کام عسلویه را تلخ و تلخ‌تر می‌کند.
یکشنبه، 07 دی 1399 - 21:28
دردسرهای شرکت گاز برای شیخ الوزرا / سایه برج پرحاشیه آبان بر ساختمان طالقانی
دردسرها و حاشیه های عملکرد شرکت ملی گاز ایران برای پرسابقه ترین وزیر جمهوری اسلامی تمامی ندارد، الان بیش از یک سال است که بخش قابل توجهی از انتقادها و حتی تندروی ها بر علیه وزیر نفت ریشه در عملکرد شرکت ملی گاز ایران دارد.
یکشنبه، 07 دی 1399 - 19:43
 عملکردِ صنعت گاز در پاییز ۹۹
صنعت گاز کشور در پاییز ۹۹ و با آغاز ماه‌های سرد سال، روزهای پرکاری را آغاز کرد؛ روزهایی که هرچند تولید روزانه و ذخیره‌سازی گاز در کشور رکوردهایی تازه‌ را ثبت کرد، اما ضرورت مصرف بهینه انرژی و تلاش برای تشویق مردم با هدف کاهش مصرف بیش از پیش در کانون توجه قرار گرفت.
دوشنبه، 01 دی 1399 - 17:18
تکمیل عملیات گازرسانی در شهرستان‌ مرزی راز و جرگلان
شهرستان‌ مرزی راز و جرگلان در استان خراسان شمالی با بهره‌مندی ۱۰۰ درصدی خانوار شهری و ۹۹.۷ درصدی خانوار روستایی از گاز طبیعی، شهرستان سبز این استان شد.
دوشنبه، 01 دی 1399 - 14:21
صفحه 1 از 50ابتدا   [1]  2  3  4  5  انتها