پیام نفتون > پالایش و پخش
  قیمت بنزین نباید تغییر کند/ شروط اصلاح اوضاع بنزین از زبان حسنتاش
غلامحسین حسنتاش، کارشناس حوزه انرژی معتقد است که در شرایط فعلی قیمت بنزین نباید تغییر کند، چون آثار تورمی دارد و مردم تحمل تورم بیشتر از این را ندارند. کارشناس‌ارشد حوزه انرژی گفت: تغییر شیوه توزیع بنزین یک بحث بسیار پیچیده‌ای است. بنده مدعی نیستم که قیمت بنزین و حامل‌های انرژی درست است، اما...
یکشنبه، 12 دی 1400 - 12:41
رکورد جهانی تعمیر کوره  به پالایشگاه بندرعباس رسید
متخصصان پالایشگاه نفت بندرعباس برای نخستین بار در ایران و با تکیه بر دانش بومی موفق به جابه‌جایی رکورد ترمیم سقف کوره در حال فعالیت که پیش‌تر متعلق به یک شرکت آمریکایی بوده است، شدند.
دوشنبه، 07 تیر 1400 - 14:20
 ساماندهی مشکلات پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس
شرکت ملی ز در واکنش به انتشار مصاحبه علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی در خبرگزاری خانه ملت با عنوان «گزارش کمیسیون اصل ۹۰ از خسارت چند میلیارد دلاری وزیر نفت به بیت‌المال در بهره‌برداری از ستاره خلیج‌فارس به هیئت رئیسه ارسال شد»، به‌منظور تنویر افکار عمومی توضیحاتی را ارائه کرد.
چهارشنبه، 26 خرداد 1400 - 18:34
امضای  قرارداد ساخت تجهیزات جمع‌آوری گازهای مشعل
شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، قراردادهای ساخت ۲۴ دستگاه کمپرسور سانتریفیوژ و احداث ایستگاه جمع‌آوری گازهای همراه نفت منطقه رگ‌سفید به ارزش ۱۶۵ میلیون یورو را با هدف اجرای طرح جمع‌آوری گازهای مشعل با سه شرکت ایرانی امضا کرد.
دوشنبه، 16 فروردین 1400 - 15:42
اجرای طرح‌های شركت ملی پالايش و پخش طی سه سال شتاب گرفت
شركت ملی پالايش و پخش فرآورده‌های نفتی ايران در شرايط سخت تحريم از جمله بخش‌های صنعتی بود كه با احيای تجارت بین‌المللی در حوزه مبادلات فرآورده‌های نفتی توانست نقش قابل توجهی را در جنگ اقتصادی ايفا كند و با كسب جايگاهی مطلوب در فرآيند جهش توليد، به معنای واقعی كلمه خودكفايی در توليدات پالايشی را محقق...
یکشنبه، 19 بهمن 1399 - 17:06
دستیابی به دانش‌فنی ساخت تیپ‌برنرها برگی دیگر از کارنامه موفق  پتروشیمی جم
پتروشیمی جم با طراحی جدید تیپ برنرهای کوره‌های گازی، ضمن دستیابی به دانش فنی طراحی و ساخت تیپ‌برنرها، موفق به بهبود عملیات تعمیراتی و تولید شد و برآورد سود حاصل از این دستاورد رقمی بالغ بر ۶۰۰ هزار یورو در سال به ازای هر کوره گازی است.
چهارشنبه، 08 بهمن 1399 - 13:54
بهره برداری از  پالایشگاه نفت خام فوق‌سنگین قشم با دستور رئیس‌جمهور
رئیس‌جمهوری با صدور فرمانی از طریق ویدئوکنفرانس طرح پالایشگاه نفت خام فوق‌سنگین در زمینه تولید قیر و طرح تأمین پیش‌نیازهای مورد استفاده در تولید قیر را با سرمایه‌گذاری ۲۴۰ میلیون دلار افتتاح کرد.‌
شنبه، 27 دی 1399 - 15:07
استفاده از طرح ایجاد کلادینگ در واحدهای شیرین‌سازی آمین
یکی از کارکنان پالایشگاه گاز ایلام طرحی برای مقابله با خوردگی در واحدهای شیرین‌سازی آمین ارائه کرده که در این مجموعه به‌کار گرفته شده است.
یکشنبه، 11 آبان 1399 - 12:54
احداث دو پالایشگاه جدید در پارس جنوبی
مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران از برنامه تعمیرات اساسی پالایشگاه‌ها و احداث دو پالایشگاه جدید در مجموعه پارس جنوبی خبر داد و گفت: با توجه به برنامه احداث دو پالایشگاه جدید به مجموعه تولیدی کشور در فازهای ۱۳، ۲۲ و ۲۴ مجموعه پارس جنوبی، این مهم حدود ۱۰ درصد ظرفیت فرآورش گاز را در ای...
ﺳﻪشنبه، 29 مهر 1399 - 17:02
افزایش تولید و عرضه پلی اتیلن
رئیس دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی از بازگشت واحد پلی‌اتیلن سنگین پتروشیمی مارون به مدار تولید پس از انجام تعمیرات اضطراری خبر داد.
ﺳﻪشنبه، 29 مهر 1399 - 15:31
راه اندازی نخستین کارخانه محصولات گوگردی در خانگیران
رئیس عملیات فروش شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد از راه‌اندازی نخستین کارخانه تولید محصولات گوگردی در منطقه خانگیران سرخس خبر داد و گفت: نخستین خوراک گوگرد مذاب تحویل شرکت‌های خصوصی شد.
دوشنبه، 28 مهر 1399 - 16:37
پتروشیمی نوری در تولید رکورد زد
شرکت پتروشیمی نوری با تولید ۲ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۴۷۴ تن محصول در ۶ ماه نخست امسال توانست رکورد تازه‌ای را در کارنامه خود ثبت کند.
دوشنبه، 28 مهر 1399 - 12:54
خبر  کاهش زمان ذخیره بنزین در کارت‌های سوخت تکذیب شد
با نزدیک شدن به زمان واریز سهمیه بنزین در آبان ماه، شایعاتی مبنی بر کاهش ذخیره بنزین در کارت‌های سوخت در شبکه‌های اجتماعی به گوش می‌رسد، موضوعی که البته از سوی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تکذیب می‌شود.
یکشنبه، 27 مهر 1399 - 15:57
افزایش جایگاه‌های سی‌ان‌جی در سیستان و بلوچستان و ضرورت تجذب سرمایه گذار
مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران بر ضرورت جذب سرمایه‌گذار و افزایش جایگاه‌های سی‌ان‌جی در سیستان و بلوچستان تأکید کرد.
یکشنبه، 27 مهر 1399 - 14:45
افزایش جایگاه‌های سی‌ان‌جی در سیستان و بلوچستان و ضرورت تجذب سرمایه گذار
مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران بر ضرورت جذب سرمایه‌گذار و افزایش جایگاه‌های سی‌ان‌جی در سیستان و بلوچستان تأکید کرد.
یکشنبه، 27 مهر 1399 - 14:10
صفحه 1 از 15ابتدا   [1]  2  3  4  5  انتها